דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
הצעת חוק באינטרנט
21.07.2010

אתר "דה מרקר" מדווח על הצעת חוק חדשה שהגיש ח"כ אלכס מילר מ"ישראל ביתנו". לפי ההצעה ספקי האינטרנט יחוייבו ליידע את לקוחותיהם, בעת רכישת המנוי, בסכנות המצויות ברשת ואף לספק תוכנות סינון ללא תשלום. ועדת הכלכלה אישרה את העלאתה של הצעת החוק להצבעה בקריאה ראשונה.

הצעת החוק קובעת כי ספקי האינטרנט יחוייבו ליידע את הלקוחות על אתרים פוגעניים, לדוגמא אתרי פורנו, הימורים, מעשי אלימות, הסתה לגזענות וסכנות נוספות המצויות בפורומים וצ'טים המסכנות בעיקר קטינים.

"לצד יתרונותיה הרבים של רשת האינטרנט היא טומנת בחובה סכנות רבות שההורים לא תמיד מודעים להן, הן בדמות התכנים להם נחשפים ילדים והן מבחינת האפשרות לשיחות אנונימיות עם זרים, מטרת ההצעה היא להגביר את המודעות לשימוש מושכל באינטרנט ולוודא שגם הורים שאינם בקיאים בתחום, יהיו ערים לסכנות ולפתרונות המוצעים להתמודדות עימן" כך אמר ח"כ מילר במהלך דיון בכנסת. הח"כ מילר ביקש לחייב את ספקי האינטרנט להעניק תכנות סינון אתרים ללא תשלום.

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש