דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
בימ"ש דחה תביעה בגין טעות בפרסום מספר טלפון שגרמה למטרד
30.05.2011

בית המשפט לתביעות קטנות בבאר שבע בת"ק 17128-10-10 רחמים נ' בית הדבש והדבורה דחה תביעה בעניין הטרדה, טרחה, עוגמת נפש והיזק בגין טעות בפרסום מספר טלפון בפרסומת.

עובדות המקרה הן כי מספר הטלפון הנייד של התובעת פורסם בטעות באתרי אינטרנט והעיתונים כמספר הטלפון של הנתבעת. התובעת פנתה לנתבעת ע"מ שתתקן את הטעות, והנתבעת אכן פנתה לצד שלישי שיתקן את הטעות.

בעניין זה טענה התובעת שכתוצאה מפרסום מספר הטלפון שלה בעיתונים ובאתרי אינטרנט, קיבלה מספר שיחות בשעות שאינן צפויות ובשבתות. עוד טענה התובעת כי פנתה לנתבעת להסרת המחדל והטעות שבפרסום אך מספר הטלפון לא הוסר.

הנתבעת מנגד טענה כי אין כל יריבות בין השתיים כיוון שהיא אינה אחראית לפרסום, לא הזמינה את הפרסום וכי הפרסום נעשה ע"י המפרסמים בלבד.

השופט ג'ורג אמוראי דחה את התביעה כיוון שלא הוכח כי הפרסום אכן בוצע ע"י הנתבעת, מיוזמתה ולבקשתה. בנוסף קבע כי מדובר בפרסום שלנתבעת אין שליטה על תוכנו ולא נעשה ביוזמתה או לבקשתה ואין קשר חוזי בין המפרסמים לנתבעת.  

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש