דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
החברה תפצה עבור קידום אתרים לא מספק
17.08.2011

התובע בת"ק 22330-04-11, זכאי לוי, הגיש תביעה כנגד ישר אבוז, נכסים ואחזקות בע"מ בשל חוסר שביעות רצון מהתנהלות הנתבעת ביחס להסכם שנחתם בין הצדדים, לפיו הייתה אמורה הנתבעת להקים אתר חנות וירטואלית של מוצרי חשמל, האתר מיני-סייט שהוא אתר פרופיל וכן קידום האתר בעמוד הראשון של גוגל בעלות של 700 ₪ לחודש במשך 12 חודשים.

התובע טען כי שילם עבור קבלת אותם שירותים לידי הנתבעת כ- 13,000 ₪. לטענתו הנתבעת לא יכולה הייתה בכלל לספק את השירות, מעת לעת שינתה את שם האתר, כאשר ביקש לבצע כניסה לאתר בהתאם לשירות שהובטח לו לא הייתה אפשרות לעשות כן, לדבריו ככל הנראה בגלל תקלות אשר סיכלו את ההסכם ביחס אליו התקשרו הצדדים.

באופן תמוה בחר התובע לשבח ולהעריך את הגברת לילך ברדוגו מניהול שירות הלקוחות אצל הנתבעת, במכתב מתאריך 11/08/10 ומוען לסמנכ"לית החברה  בעוד כי טוען הוא כי בתאריך זה לא היה מרוצה הוא מתפקוד החברה.

התובע נתן הסבר ביחס להוצאת המכתב, לדבריו סבר שחנופה אולי תקדם את האתר מעבר לדרוש.

אותה גב' לילך ברדוגו פנתה לתובע במייל וביקשה לקבל את התנצלותה הכנה בעקבות השתלשלות העניינים.

מהמסמכים שצורפו על ידי התובע במהלך הדיון, ניתן לראות כי הוא לא מופיע בעמוד הראשון, לו גם בשלב שבו הוצא אותו תיעוד, שהרי לא נדרש מהתובע שיתעד יום-יום שעה-שעה, כאשר כן נדרש מהנתבעת לעמוד בהתחייבויותיה, לפיהן היה אמור להיות עסקו של התובע להופיע בעמוד הראשון בכל נקודת זמן.

בית המשפט קבע כי לא עלה בידו של התובע להוכיח את כשלון התמורה אל מול ההסכם שנחתם בין הצדדים, יחד עם זאת בוודאי עלה בידו להוכיח שלא קיבל את מלוא התמורה וכי במהלך העניינים שבין הצדדים הייתה השתלשלות כזו אשר הביאה את הנתבעת לידי התנצלות. אם כן, ניכר כי הנתבעת לא מילאה את כל התחייבויותיה.

כאשר מצרפים את כל הנתונים ביחד ניכר כי התובע קיבל שירות, יחד עם זאת לא את מלוא השירות ובית המשפט הורה לנתבעת להשיב לידי התובע סך של 4,500 ₪.

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש