דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
בית דין אזורי קבע: תינתן לעובד להתפטר האפשרות לעבור על תכני הדוא"ל שלו מטעם מקום עבודתו
18.08.2011

המבקש בס"ע 36421-06-11 שוסטר נ' ישראייר תעופה ותיירות בע"מ ואח' ביקש לאפשר לו גישה לכתובת המייל ששימשה אותו בתקופת עבודתו בחברה.

שני הצדדים הפנו לפסק דין בעניין ע"ע (ארצי) 90/08 טלי איסקוב ענבר נ' מדינת ישראל (מיום 8/2/11) אשר נקבע בו כי על המעסיק לקבוע נהלים ברורים בעניין עיון בדוא"ל שבבעלות המעביד ועובד עשה בו שימוש, לרבות שימוש פרטי וככל שלא עשה כן, אין המעסיק רשאי לעיין במסמכים פרטיים של העובד.

אצל המשיבה לא הוכח כי קיים נוהל כנ"ל ובנוסף היא עצמה לא עיינה במסמכים שבתיבת הדוא"ל וכל שהיא מבקשת הוא לחסום את זכותו של המבקש לעשות כן בטענה כי הדבר יגרום לה נזק.

בית המשפט פסק כי המשיבה לא הראתה שעיונו של המבקש בדוא"ל תגרום לה נזק כה חמור כפי שטענה בתגובה שהגישה.

השופטת הדס יהלום קבעה, על מנת שלא לגרום למשיבה נזק בלתי הפיך, כגון העתקת מסמכים בהם סודות מסחריים, יתאפשר למבקש לעיין בדואר האלקטרוני שלו במשרדי המשיבה, בנוכחות גורם מוסמך מטעמה.

המבקש, בנוכחות הגורם מטעם המשיבה, יעברו על כל מסמך בתיבת הדוא"ל. מסמכים שיבקש המבקש לקבל ושהמשיבה לא תתנגד לכך - ימסר עותק למבקש. מסמכים שהמשיבה תתנגד להעברתם לידי המבקש, יודפסו ויועברו במעטפה סגורה לבית הדין, אשר יכריע בסוגיה לאחר עיון במסמכים.

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש