דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
הפרו הסכם בגין בניית אתר אינטרנטי ויפצו
23.08.2011

נשוא ת"ק  7073-01-10 הוא אתר אינטרנט אותו הייתה צריכה להקים הנתבעת עבור התובע, יוצר מוזיקלי, מלחין ומעבד ואשר, ע"פ ההסכם צריך היה להכיל סרטים, קונצרטים וכתבות על התובע.

לטענת התובע הנתבעת הפרה עימו את ההסכם אחרי ששילם את כל הסכום המוסכם, עשרת אלפים שקלים, כיוון שלמעשה החברה בנתה סקיצה לאתר, (והוא לא הכחיש קיומן של 3 סקיצות שהוצעו לו ) אך מלבד זאת לא עשתה דבר.

כלומר לא הוכנסו לאתר תקליטים שרצה להכניס, לא הועלו לאתר קונצרטים שניצח עליהם , לא הועלו כתבות עיתונים עליו , ולא נכללו פרסומות שעשה. התובע טוען כי למעשה ללא כל החומר הזה , אין הסקיצה שווה דבר .

הנתבעת סבורה כי התובע ביטל את העסקה בגלל חוסר כדאיות העסקה מבחינתו , ולא בגלל הפרת ההסכם מצידה .כמו כן טענה כי התובע היה אמור להעביר את החומרים עליהם הוא דיבר, וכי הוא לא העביר, וכי החומרים אכן אינם נמצאים באתר, כי הוא לא העביר אותם .

אין מחלוקת אם כן בין הצדדים כי ההסכם בין הצדדים כלל לא רק את בניית האתר, בתור סקיצה או יותר, אלא גם העברת חומרים לאתר מתקליטים של התובע .

נציגת הנתבעת , לא טענה ולא הראתה כל מכתב בענין, כי הנתבעת הודיעה לתובע כי עליו להביא את כל החומר שהוא בקש להעביר לאתר אל משרדי הנתבעת, וכי הוא סרב, או לא העביר את החומר .

התובע אמר במהלך דבירו " אף אחד א הגיע אלי הביתה" משמע שהוא ציפה כי נציג הנתבעת יבוא אליו הביתה לקבל את החומרים .

בית משפט לתביעות קטנות תל אביב - יפו קיבל את התביעה ופסק לתובע החזר מלא של עשרת אלפים השקלים אך דחה את תביעותיו הנלוות בגין עוגמת נפש ואי קיום אתר אינטרנטי כיוון שלא הציג התובע הוכחות לנזקים אלו.

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש