דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
יבוטל פסק דין שניתן בהיעדר התובעים בשל כשל ביידועם במועד הדיון באמצעות דואר אלקטרוני
25.08.2011

המבקשים בת"א 59899-06, הם גם התובעים בתובענה המרכזית, פנו אל בית המשפט בבקשה לבטל פסק דין שניתן בהיעדרם ובו נקבע כי התביעה תימחק והתובעים יחויבו בהוצאות המשפט.

הדיון נקבע ליום 1/5/11 ונשלחה הודעה באמצעות דואר אלקטרוני. ב"כ התובעים טען כי לא קיבל את ההזמנה לדיון ולפיכך יש לבטל את פסק הדין הניתן בתאריך הנקוב.

ב"כ הנתבעים מנגד טען כי ב"כ התובעים הוא זה אשר מסר כתובת המייל שלו ככתובת להמצאת כתבי בי-דין; ולפיכך, הומצאה לידיו ההזמנה כדין, ופסק הדין ניתן כדין.

ב"כ התובעים בתשובה לתגובה מדגיש, כי הוא מעולם לא נתן הרשאה לשלוח אליו כתבי בי-דין בכתובת הדואר האלקטרוני, כפי שמופיעה באתר מערכת בתי המשפט; והכתובת שמופיעה במחשב ביהמ"ש אינה כתובת הדואר האלקטרוני האמיתית שלו.

בית משפט השלום תל אביב יפו התייחס לכך שבבקשה לחידוש הליכים אשר הוגשה ע"י ב"כ התובעים בשנת 2010, לא צוינה כלל כתובת הדואר האלקטרוני של ב"כ התובעים וצוינו רק כתובתו, מס' הטלפון הנייד שלו ומס' הפקס.

בנוסף, הבקשות הקודמות אשר הוגשו בתיק, הוגשו בטרם הוסב התיק למערכת נט-המשפט ולא ניתן למצוא בתיק הרשאה של ב"כ התובעים למשלוח כתבי בי-דין בתיק באמצעות דואר אלקטרוני.

השופטת אביגייל כהן הורתה על ביטול פסק הדין וחידוש ההליכים.


Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש