דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
החברה תפצה בגין אי הקמת אתר כנדרש
29.08.2011

התובע, מר יוסי וייס, עתר לבית המשפט בת"ק 45962-02-11 בתביעה כספית כנגד הנתבעת בגין אי בניית אתר אינטרנט כבהסכם וכן בגין עוגמת נפש הנגרמה לו  עקב מעשיה ומחדליה של הנתבעת.

לטענת התובע, בעד תשלום של 6,960 ₪ הוסכם כי יבנה אתר אינטרנט התואם במידה רבה אתרים אחרים בתחום עיצוב ומכירת שמלות כלה וערב אך לטענתו התברר כי הוכן עבורו דף מידע באינטרנט בלבד אשר אינו מקצועי ואינו תואם את ההזמנה.

כאשר פנה התובע אל הנתבעת הובטח לו כי ייבנה אתר אך אתר כנ"ל מעולם לא נבנה, נגרמו לתובע נזקים ובית העסק נסגר.

לטענת הנתבעת, כל התחייבויותיה מולאו על פי ההסכם, לא היה מקום לפנייתו אך משפנה הסכימה הנתבעת, כאקט שירותי, לשדרג את האתר, ללא עלות נוספת.

בית משפט לתביעות קטנות בראשון לציון פסק כי התקשרותם של הצדדים בכתב אינה כוללת את הנתונים להם טוען התובע. משבחרו הצדדים להעלות על הכתב את ההסכמות, תוכנו של ההסכם הוא המחייב.

הנתבעת הציגה נתונים על פיהם פעלה לפי ההסכם שכלל הזמנת דף נחיתה בו כלולים פרטי המפרסם, קישורים ממומנים ורכישת מילים ב"וואלה פרימיום".

בית המשפט ציין כי טעות של התובע מבחינת כדאיות העסקה אינה עילה לביטולה ולכן טענת התובע על יכולתו לבנות דף מידע כנ"ל אינה מתקבלת.

בנוסף, אין לייחס לנתבעת אחריות להחלטתו של התובע לסגור את העסק שכן החלטה זו נלקחה אך חודשיים וחצי לאחר התקשרות הצדדים.

בניגוד לטענת הנתבעת התברר כי בין הצדדים הוסכם, הגם בדיעבד, כי התובעת תעמיד לרשות התובע אתר שלם. כמו כן עיקר הנתונים כבר היו בידיה ולא היתה מניעה, לכל הפחות, להקמת שלד של האתר.

השופטת הלית סילש קבעה כי אין מקום להורות על ביטול ההתקשרות בין הצדדים באופן מלא, ומאידך אין מקום לחייב את התובע לשאת במלוא התמורה שנגבתה.

נפסק, אם כן, שהתובעת תשיב לתובע סך של 2,000 ₪.

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש