דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
מ"ת 38608-02-11 מדינת ישראל נ' קורידו
31.08.2011

בית משפט השלום בחיפה בתאריך: 15/06/2011

מ"ת 38608-02-11
 
בפני:  1. כב' השופט/ת רננה גלפז מוקדי
 
מבקשים:  1. מדינת ישראל
 
 - נגד - 
משיבים:  1. אורן קורידו
 
ב"כ מבקשים:  1. עו"ד גב' עלית אפשטיין
 
ב"כ משיבים:  1. עו"ד גב' סיגל דבורי
 
החלטה

בהחלטתי מיום 10.3.11, הוריתי על שחרור המשיב בתנאים מגבילים, בין היתר, קבעתי כדלקמן:

"ו.        המשיב לא יצור קשר כלשהו בין ישיר ובין עקיף עם קטינים, למעט בני משפחתו.

ז.          בבית בו ישהה המשיב במעצר בית לא יוחזק מחשב מסוג כלשהו או כל מכשיר אחר באמצעותו ניתן לגלוש באינטרנט. נאסר על המשיב לעשות שימוש כלשהו במחשב, באינטרנט ובכל מדיית מחשב אחרת."

מן הבקשה המונחת כאן בפני ומהודעת החשוד - ת/2 - עולה כי ביום 9.6.11, נתפס בבית המשיב מכשיר סלולארי עם גישה לאינטרנט, כאשר המשיב מאשר כי רכש חבילת גלישה ואף עשה שימוש במכשיר לשם גלישה באינטרנט לרבות באתרים מיניים וברשת החברתית פייסבוק, ואף אישר כי ניהל באינטרנט שיחות על רקע מיני עם קטינים. בכך הפר המשיב את תנאי השחרור, תנאים אשר ביום 19.5.11 הוקלו במידת מה, עת הוריתי על פתיחת חלונות איוורור באיזוק האלקטרוני. כאשר באותה תקופה ממש, כפי שעולה מהודעת החשוד, עמ' 1 שורה 17, אחז המשיב במכשיר סלולארי, המאפשר לו גלישה באינטרנט, כמובן, ללא ידיעת בית המשפט.

בתאריך 9.6.11, נעצר המשיב ומעצרו הוארך בהתאם להחלטת בית המשפט עד ליום 12.6.11 בשעה 10:00. במועד זה, ניתנה החלטת בית המשפט על שחרורו לאחר שלא הוגשה כל בקשה בעניינו ולא הופיע נציג מטעם המשטרה.

בדיון היום, הוצגה בפני אסמכתא לשחרור שנחתמה באותו יום בשעה 10:02, כאשר מהנסיבות עולה כי אסמכתא זו נחתמה לא בסמוך לחשוד, שכן החשוד היה אותה עת בבית המשפט. כך או כך, אין חולק כי ביום 12.6.11 שוחרר המשיב ובקשה זו שבפני לעיון חוזר, הוגשה למחרת היום ונקבעה לדיון היום. בפועל מאז 12.6 ועד היום היה המשיב בביתו.

נכון הוא כי על בית המשפט לבחון היטב טרם ישנה ממצבו של אדם אשר שוחרר ממעצר, אולם ברי, כי הדבר הוא תלוי נסיבות ואפרט להלן.

לטעמי, אין המדובר בהפרת תנאים בלבד אשר אף הפרה זו כשלעצמה יכול שתוביל למעצרו של אדם, אלא בהפרה אשר במהותה מצביעה על מסוכנות מצד המשיב, אשר שב ופונה לקטינים בעניינים מיניים. אין המדובר בהפרה סתמית אלא בכזו היורדת לשורש הדברים. בהפרת תנאי שחרור ברורים כפי שנוסחו והובהרו למשיב היטב, בדיונים שהיו בעניינו יש כדי להצביע על כך, שלא ניתן לתת אמון במשיב. החלטתי מיום 16.3.11, בה בוטלה הדרישה להפקדה כספית כתנאי לשחרורה מהמעצר, בא בעקבות מתן אמון בטענותיו ובראיות שהוגשו מטעמו, על כך שהוא מחוסר אמצעים כלכלים. מסתבר כי חודשים ספורים לאחר מכן, מצא המשיב את המקורות הכספים לרכישת מכשיר סלולארי וחבילת גלישה. או שמא, היה זה בעקבות כך שהותר לו להסדיר את עניינו בבנק הדואר על מנת לקבל את כספי הביטוח הלאומי.

כך או כך, ברי כי כבר במועד הדיון האחרון ביום 19.5.11, אחז המשיב במכשיר סלולארי, זאת עפ"י הודאתו, וגם בעובדה זו ובכך שהמשיב טרח לעמוד בפני במועד זה, כאשר הוא מבקש חלונות איוורור בעוד שהוא יודע היטב שהוא מפר אותה עת ממש את תנאי שחרורו, יש כדי להוות פגיעה ממשית באמון שניתן ליתן בו.

במצב דברים זה ומאחר שלמשיב אין כל מפקח שיכול לפקח עליו, כפי שהובהר בעבר ומאחר שמתברר שגם באיזוק האלקטרוני אין כדי למנוע מהמשיב להפר את תנאי שחרורו, איני רואה כיצד ניתן להותירו במעצר בית עוד.

לפיכך, אני מורה על מעצרו עד תום ההליכים כנגדו.

בשולי החלטתי זו, ונוכח עתירת ב"כ המשיב לפעול בערוץ טיפולי בעניינו ומאחר שחרף החלטותי הקודמות ובשל שביתת העובדים הסוציאליים לא הוגש בסופו של דבר, תסקיר של שירות המבחן, אני מורה לשירות המבחן להשלים את התסקיר שניתן בעניינו ולהתייחס גם לרצונו של המשיב בקבלת טיפול, בין היתר, לאור חוו"ד הראשונית של מר אלון מרגלית.

תסקיר שירות המבחן יוגש עד ליום 5.7.2011.

אני קובעת דיון ליום 6.7.2011 בשעה 08:30.

 המשיב יובא באמצעות יחידת נחשון לדיון הנדחה.

<#6#>

<

ניתנה והודעה היום < י"ג סיון תשע"א> , < 15/06/2011> במעמד הנוכחים.

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש