דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
הוארך מעצרו של החשוד בהכנת והחדרת נגיף מחשב
18.09.2011
החשוד במ"י 7818-08-11 שוחרר למעצר בית מוחלט, לרבות פיקוח על ידי אחד משני הוריו בכל עת, אי החזקת מחשב כלשהו בבית במהלך התקופה, איסור על כניסה לרשת האינטרנט בדרך כלשהי בין באמצעות מחשבים ובין באמצעות מכשירי קשר כלשהם.

 על החלטה זו הוגש ערר לכבוד השופט קפאח אשר אישר את ההחלטה והוסיף תנאי ערובה נוסף, לפיו אמו של החשוד תערוב לכך שהמשיב לא יגלוש באינטרנט בשום צורה שהיא, ולקיום התחייבותה תחתום על ערבות בסך 50,000 ₪, כאשר תקופה זו הוארכה לאחר מכן.

עתה, מבקשת המשטרה להאריך את מעצר הבית המוחלט למשך תקופה נוספת של 5 ימים, וזאת בהתבסס על מכתבה של הפרקליטה המטפלת בתיק.

הפרקליטה במכתבה מסבירה כי יש חומר בהיקף רב, מספר גדול של קורבנות, עליה ללמוד את החומר על מנת להגיש כתב אישום כאשר החשוד במעצר בית, והיא הוסיפה כי מסוכנותו של החשוד רבה בייחוד לאור העובדה כי הוא זה שיצר את הסוס הטרויאני בו השתמש, ושיכלל אותו במשך שש שנים.

עוד הוסיפה, כי המסוכנות לא ניתנת לנטרול מבלי שהחשוד יהיה במעצר בית שם ניתן יהיה לוודא את הרחקתו ממחשב, כאשר הוא בפיקוח.

הסניגורית טוענת כי מדובר במעצר בית במשך תקופה מאוד ממושכת. היא מזכירה כי בהחלטות קודמות קבעו מותבים אחרים כי החשוד לא יכול לשבש את החקירה, מאחר ששיתף פעולה עם המשטרה ומאחר שהמחשבים אשר שימשו אותו, על פי החשד, לביצוע העבירות, נתפסו על ידי המשטרה.

בית המשפט הדגיש שוב את החומרה הרבה של העבירות בהן חשוד החשוד, הכוללות הכנת נגיף מחשב, החדרת נגיף מחשב, פגיעה בפרטיות, האזנת סתר שלא כדין וחדירה לחומר מחשב.

מדובר בעבירות הדורשות תחכום לביצוען, ולכן לא זו בלבד שקמה עילת מסוכנות בשל טיבן של העבירות, אלא שמסוכנות זו קשה לאיון.

בית המשפט פסק כי בנסיבות הענין, לאור היקף החומר, חמישה ימים לצורך הגשת כתב אישום הם פרק זמן סביר.

כמו כן הובהר כי בית המשפט סבור כי אכן קיימת מסוכנות מעצם העבירות שביצע, על פי החשד, החשוד.

תקופת מעצר הבית הוארכה ב5 ימים
Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש