דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
10 שנות מאסר בפועל לעבריין מין שיזם את הקשר עם המתלוננת דרך האינטרנט
10.10.2011
לאחר שהנאשם בתפ"ח 21310-07-10 מדינת ישראל נ' אשתמקר  הורשע באינוס בנסיבות מחמירות, מעשה סדום בנסיבות מחמירות, ניסיון למעשה סדום, איומים ותקיפה הגורמת חבלה ממשית נשאר לדון בגזר דינו. 

 בין המתלוננת לבין הנאשם,נוצר קשר ברשת חברתית באינטרנט, בו הציג עצמו הנאשם באופן שיקרי תחת שם בדוי, ובנתונים אישיים כוזבים.

במהלך מפגש זה, הנאשם ביצע במתלוננת את עבירות המין בהן הורשע, תוך שהוא מושך בשערותיה, מטיח את ראשה בשולחן בטון, מפילה ארצה, סוטר לה ומפשיטה מבגדיה.

המאשימה, מדינת ישראל, ביקשה להטיל על הנאשם עונש של מאסר בפועל נפרד לכל אחת מהעבירות שבהן הורשע, וזאת מצטבר לכדי מאסר בפועל לשנים ממושכות, בהדגישה את ביצוע מעשה סדום ועבירות של איומים ותקיפה בנסיבות מחמירות, בנוסף על עבירת האינוס בנסיבות מחמירות.

הנאשם  בטיעוניו לעונש התייחס בהרחבה יתרה דווקא למתלוננת ו"להתנהגותה" כהגדרתו, במקום להציג את נסיבותיו האישיות של הנאשם, אשר בהן יש לתפיסתו כדי להקל בעונשו.

בסיכום טיעוניו, ביקש הנאשם, כי עונשי מאסר אשר יוטלו עליו  בגין העבירות בהן הורשע יינתנו בחופף ולא במצטבר, וכי יושת עליו לכל היותר עונש מאסר בפועל שאינו עולה על5 שנות מאסר בפועל, והיתרה על תנאי.

בית המשפט הדגיש כי המסכת העובדתית שבפנינו מלמדת על ליל אימים קשה במיוחד אשר עבר על המתלוננת דנן, כאשר כל חטאה הוא בכך שביקשה להכיר חבר באמצעות אתר אינטרנט, שמהותו קשר בין אנשים.

כמו גן ניתן ללמוד מהמקרה עד כמה קלה דרכם של עברייני מין להסתייע בטכנולוגיית האינטרנט,
המנצלים את רצונם ותמימותם של המבקשים ליצור קשר חברי, בעוד הם מצידם, תרים אחר טרף קל, ממש כשם שעשה הנאשם שבפנינו, תוך שהוא מטשטש כל סממן מזהה.

טכנולוגיית האינטרנט הזמינה, הפכה לכלי פיתוי של ממש לאיתור קרבנות, כעולה לא אחת,
מאותן פרשיות בהן איתרו עברייני מין את קרבנותיהם הפוטנציאליים בדרך זו.

למרבה הצער, הסכנה האורבת מן האינטרנט, מזה זמן רב, אינה אורבת לפתחם של קורבנות קטינים בלבד, אלא, כפי שנוכחנו לדעת במקרה דנן, גם לאנשים בוגרים שמטרתם, הרצון לקשר המאפיין כל בן אנוש, ובסופו של יום מוצאים עצמם נופלים לתוך מלכודת הפיתוי שטמן להם עבריין המין.

על הנאשם נגזרו 12 שנות מאסר, מתוכן 10 שנות מאסר בפועל והיתרה על תנאי, למשך 3 שנים לבל יעבור עבירת מין או אלימות מסוג פשע. כמו כן הנאשם חוייב לפצות את המתלוננת בסך 20,000 ₪.

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש