דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
העיסקה לא תבוטל על סמך המידע המפורסם באינטרנט על הצימר
18.10.2011
בת"ק 49880-02-11 הגב' נטע בר יוסף, אשר הזמינה חופשה בצימר, לאחר עיון באתר האינטרנט, מהגב' בוזו ריטה, תובעת את בוזו כיוון שלטענתה כאשר הגיעה לצימר נוכחה לדעת כי הינו ממוקם בקומה שלישית, ללא מעלית, עובדה שלא צוינה ע"י בוזו, וזאת על אף שיום קודם להגעתה הסבירה לבוזו כי אמה, אשר חולה בסרטן, מגיעה גם היא. על כן עותרת בר יוסף לפיצוי כספי בסך של 4,000 ₪, עלות החופשה, בצירוף הוצאות משפט בסך כולל של 5,500 ₪.

המשיכה בר יוסף וטענה כי, לאחר נסיעה ארוכה, ולאור מצבה הבריאותי של אמה, לא נותרה למשפחה ברירה, והם מימשו את השהיה בצימר. עוד טענה כי בימי החופשה היתה האם "סגורה" בצימר, מלבד ירידה ועליה הכרחיים. בכך, לא מימשה את כוונת הנופש, הלא היא לאחד את האם/הסבתא עם נכדיה.

בר יוסף ציינה, כי פניותיה לבעלת הצימר בבקשה להחזר כספי של עלות החופשה, לאור עוגמת הנפש שנגרמה להם כתוצאה ממיקום הצימר, ובכדי לאפשר הזמנת נופש אחר למימוש המפגש של הסבתא עם נכדיה, עלו בתוהו.

מנגד, לטענת בעלת הצימר, ובניגוד לטענת בר יוסף, יחידות האירוח נמצאות בקומה הראשונה, דבר שלא מצדיק הימצאות מעלית.

עוד טענה בעלת הצימר כי, לאחר סיום החופשה, ובטרם עזבו את הצימר, התלוננו אחיה ואחותה של בר יוסף בפניה , בדבר מיקום הצימר. בתגובה נאמר להם כי, במידה ועניין זה הועלה עם תחילת החופשה, הייתה הנתבעת מעבירה את בר יוסף ובני משפחתה, למקום חלופי.

בית המשפט קבע כי לא היה זה באחריותה של בעלת הצימר, עת ידעה יום קודם החופשה על מחלת האמא, להעלות מיוזמתה עניין הימצאות המדרגות. כמו כן לא הוכח כי בר יוסף ציינה בפני בעלת הצימר כי אין באפשרותה של האם להעלות במדרגות, ו/או שהינה מרותקת לכסא גלגלים למשל, אלא הסתפקה ביידועה כי אמה הינה חולה. 

בעניין זה אף הודגש כי לא מסתמן שעניין הימצאות הצימר בקומה שנייה או שלישית הוסתר  על ידי הנתבעת. אין בהפנייה לחומר הפרסומי שהוגש עם כתב התביעה, כדי להצביע על "הסתרה מכוונת" לכאורה של מיקומו של הצימר.

מעבר לכך, צוין כי באם מצבה של האם הינו כה חמור שלא מאפשר לה לעלות במדרגות, היה על בר יוסף להעלות עניין זה במפורש.

בנוסף לאמור, באם לא היתה כל אפשרות של האם להתארח בצימר היה על בר יוסף להעלות את העניין מייד עם הגעת המשפחה למקום, ולא לחכות ולהעלותו רק בסיום ימי החופש, ו/או לאחר חזרתה לביתה, כאשר בתקופה זו המשפחה התארחה במקום, והשתמשה במתקניו.

בית המשפט דחה את התביעה וניתן ללמוד מפסק דין זה כי הפניה לחומר פרסומי כללי אינה בגדר הטעיה כל עוד לא היה ציון ספיציפי של הדברים ויש לוודא פרטים בדיבור ישיר ושאלות מדויקות.
Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש