דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
נותרה בעינה ההרשעה בנסיון להטרדה מינית אף על פי שהנאשם עתר לביטולה
29.11.2011

נסיון להטרדה מינית דרך האינטרנט היא עבירה בה הורשע איתמר רותם, הנאשם ב ת"פ 2507-08, בהכרעת דין מפורטת בעובדות כתב האישום בעבירה של ניסיון להטרדה מינית של קטינה מתחת לגיל 15, עבירה על סעיפים 3(א)(6)(א) +5(א) לחוק למניעת הטרדה מינית, תשנ"ח-1998 ביחד עם סעיף 25 לחוק העונשין, תשל"ז-1977.  

תיק זה הוא אחד מתיקי "פרשת ערוץ 10" במסגרתה התייצגו תחקירנים באינטרנט כקטינות בגיל 13, והונחו להיכנס לחדרי לובי בצ'אטים של אתרי אינטרנט ולהגיב לפניות של גברים מבוגרים אל אותן קטינות. 

באישום הנוגע לנאשם, הורשע הוא בכך שפנה הנאשם באמצעות האינטרנט בצ'אט של "תפוז" אל מי שהציגה את עצמה כבת 13. שיחותיו נשאו אופי  מיני ברור ובוטה, הכולל תיאורים ארוטיים, פירוט מעשים מיניים שהוא חפץ לבצע בה ואיתה ובחברותיה.

כעת עתר הנאשם לביטול ההרשעה. 

הודגש כי הגם שבמדרג עבירות המין אין מדובר בעבירות ברף הגבוה, לא ניתן להתעלם מן החומרה שבתקשורת בעלת תוכן מיני בין אדם מבוגר בשנות השלושים בחייו לבין מי שמתייצגת כקטינה בת 13, והכל באמצעות אמצעֵי התקשורת שמציעה רשת האינטרנט ותחת המחסה שלה.

כמו כן, ביהמ"ש אף הוסיף כי בשל הסכנה הגלומה ברשת האינטרנט לביצוע עבירות מין, והקלות הרבה שבביצוע העבירות, ובשל פוטנציאל הפגיעה בקטינים והנזק שעלול להיגרם להם, נדרשת מבחינה ציבורית אמירה ברורה ומפורשת של הנוגעים בדבר, לרבות בתי-המשפט, בדבר נפסדותן של עבירות אלה, ואמירה שכזו, ככלל, אינה מתיישבת עם העדר הרשעה.

מכלול הנסיבות דלעיל מביא למסקנה כי אופי המעשים מצדיק תווית פלילית של הרשעה, ואף הנסיבות הסובבות את התנהלותו של הנאשם לאורך ההליך תומכות במסקנה זו.

נגזר על הנאשם מאסר על תנאי לתקופה של 6 חודשים למשך שלוש שנים ובתנאי שלא יעבור את העבירה בה הורשע או כל עבירת מין. 

כמו כן קנס בסך 3,000 ₪ או 5 ימי מאסר תמורתו.

 

 

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש