דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
נדחתה תביעה שבבסיסה גיבוי מערכת מידע
09.05.2012
קוסמטיקאית רפואית שהזמינה תוכנה מחברת רפיד אימג' בע"מ היא התובעת בת"ק   43108-10-11 . לטענת התובעת, הובטח לה, כי רכיבי ההזמנה שהזמינה כוללים גיבוי לאותה תוכנה.  לטענתה, זמן קצר לאחר מכן, אירעה תקלה  במחשב שהתבררה מאוחר יותר כהשבתת הדיסק הקשיח, עד כדי שלא ניתן היה להפעילו כלל.   
הקוסמטיקאית פנתה במהרה לחברת רפיד אימג' ונציגתה הודיעה לה, לטענתה, כי לא קיים גיבוי כפי שהובטח לה, והיא נותרה ללא החומר שהיה אמור להיות מגובה. לשיטתה, דבר זה גרם לה עבודה רבה, לצורך עדכון מעל 200 לקוחותיה, וכן העמיד אותה בסיכון מתמשך מול רשויות החוק.   

מאידך טוענת החברה, כי לא הוסכם כלל על מתן גיבוי במסגרת אותה הזמנה שצוינה לעיל.  עוד נטען, כי איננה אחראית לדיסק הקשיח של מחשב הקוסמטיקאית וממילא, אין כל יסוד לטענותיה.
בית המשפט ציין כי עיון בהזמנה מגלה, כי לא נזכר בה עניין הגיבוי – ולפי כך, ההנחה היא, כי הקוסמטיקאית לא  הזמינה שירותי גיבוי מאת הנתבעת במסגרת ההסכם שנכרת ביניהן.

 זאת ועוד, כבוד השופט אף קבע כי מצא עדותה של הקוסמטיקאית כלא אמינה, ולא קיבל את הטענה, כי סוכם בינה  לבין החברה בעל פה על שירותי גיבוי, במסגרת ההזמנה, זאת לאחר שהובהר כי שירותי גיבוי דורשים תוספת תשלום, ובאותה הזמנה, שבה לא נרשם, כאמור, שיינתנו שירותי גיבוי, ממילא לא סוכם על המחיר תמורתם. ברור, כי לו היה מסוכם בין הצדדים על מתן שירותי גיבוי, היו הם קובעים את עלותם וברור שלא היו ניתנים בחינם.
כמו כן, אף הודגש כי עיון בהסכם השירות בין הצדדים מגלה, כי הוא לא  מכסה "שחזור חומר מדיסק קשיח פגוע" וכן איננו מכסה "גיבוי חומר והעברת חומר".

לסיכום אף צויין כי הקוסמטיקאית לא פעלה להקטין את נזקיה ואף לאיינם  באמצעות שחזור הדיסק הקשיח. היא אף לא ציינה כל דבר בהקשר זה ולא מסרה האם פנתה טרם הגשת התביעה למומחה בתחום. 

מעבר לכך, הסכום בסך 10,000 ₪ שאותו תבעה כ"- פיצוי בגין העמדת התובעת בסיכון מתמשך מול רשויות החוק , " ללא שנטען בכלל שסיכון זה מומש או נגרם נזק כלשהו, נתבע בעלמא, ואין לו כל בסיס.    
התביעה נדחתה תוך חיוב הקוסמטיקאית בהוצאות משפט בסך של 600 ₪ וניתן להבין מפסק דין זה כי בכל הנוגע להזמנת שירותי תוכנה יחויב בחוק רק הכתוב בהסכם בכתב ולא טענות הנטענות ללא ביסוס.

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש