דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
ניתן צו מניעה זמני לשימוש במאגר לקוחות של חברת ביטוח
03.06.2012
חברת ביטוח תובעת בת"א 20722-08-11 גיאורגי ואח' נ' יאנינה ואח' עובדת שעזבה מרצונה לחברה אחרת בטענה כי גנבה ממנה מאגר לקוחות כאשר עזבה.

חברת הביטוח עתרה למתן צו מניעה זמני שימנע מחברת הביטוח אליה עברה העובדת לעשות שימוש במאגר הלקוחות שנגנב ממנה, לטענתה.

לטענת חברת הביטוח, לעובדת היה על המחשב בו עבדה תיקייה ובה רשימת לקוחות אותה מחקה לפני עזיבתה וזאת על פי עדות של עובדת נוספת בחברה.

לטענת יאנינה שפילמן, הנתבעת. הייתה זו תיקייה של "דפים של כל מיני נושאים מפוזרים שקשורים ללקוחות, אבל לא שימת לקוחות ולא משהו מוגדר". כמו כן היא מכחישה שלקחה איתה את התיקייה ואת החומר שבה כשעזבה.

 בית המשפט ציין כי חברת הביטוח לא הצביעה על לקוח מסוים שלהם שעבר לעבוד עם המתחרים, לאחר התפטרות העובדת אך כי היא כן הניחה תשתית ראייתית מספקת לצורך קבלת הצו הזמני. נקבע כי מאזן הנוחות נוטה לטובת חברת הביטוח ולכן יש ליתן לה את יומה להוכיח תביעתה.

ניתן צו מניעה זמני האוסר על החברה המתחרה לעשות שימוש במאגר הלקוחות המופיע ברשימה אשר הגישה חברת הביטוח. עם זאת לחברה המתחרה הזכות לעתור לבית המשפט בבקשה מנומקת "לשחרר" לקוח מהרשימה. כמו כן על חברת הביטוח להפקיד 20,000 ₪ להבטחת נזקי החברה המתחרה היה והתביעה תידחה.

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש