דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
דרושה הסכמת עובד בכדי שמעביד יוכל לעיין בדוא"ל
06.05.2008
בפסק דין תקדימי, קבעה השופטת דוידוב סיגל בבית המשפט האזורי לעבודה בתל אביב, לפני כשנה, כי מותר למעביד לעיין בתכתובות ורשומות אלקטרוניות של העובד, שנכתבו במחשב העבודה.
בפסק הדין נכתב כי העובדת טלי איסקוב, שתבעה את חברת פאנאיה בע"מ בגין הפרת זכויות הפרטיות, ידעה כי דואר אלקטרוני הוא לצורכי עבודה וכי המעביד מנטר לעתים את הודעות המייל, ולמרות זאת בחרה איסקוב להשתמש במייל לצרכים פרטיים.
ערעורה של העובדת נדון השבוע, ועקב היותה של הסוגיה תקדימית ובשל חשיבות השלכותיה, הביע את דעתו במסגרת הדיון אף היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז.

באחרונה התפרסמה החלטה סותרת, של בית הדין האזורי לעבודה בנצרת, ולפיה אין די בהסכמה מכללא אלא יש צורך בהסכמה מפורשת של העובד. מזוז מבקש לקבל את ערעורה של איסקוב, אשר לא הסכימה במפורשות לפגיעה זו בפרטיותה.

מזוז מתייחס בנימוקיו למצב העדין- מתוח ביחסי עובד- מעביד; וטוען כי יש לבחון בזהירות את הסכמתו של העובד ולבדוק אם ניתנה במלוא החופשיות. במקרה זה, עמדתו של מזוז היא, שהצהרת החברה לניטור במיילים היתה כללית ועמומה, לכן לא ניתן לייחס לאיסקוב הסכמה מדעת.

אומנם, מזוז אינו מסכים עם בית הדין בנצרת שיש צורך בהסכמה מפורשת של העובד כדי ללמוד על הסכמה של תנאי העבודה האמורים ואולם לעניות דעתו, ובהמשך לדעתה של כב` השופטת דוידוב, העיון במיילים נעשה שלא בדרך של האזנת סתר פולשנית, כי אם יותר כמו עיון בקלסר מסמכים אישיים נטוש, דבר שלפי תפיסתו דורש הסכמה של העובד.

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש