דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
הצעת חוק משולחנו של ח"כ רביץ מציעה לאסור על קטינים לגלוש באינטרנט במקומות ציבוריים.
22.02.2007
הצעה לתיקון חוק העונשין שהונחה על שולחן הכנסת ע"י חבר הכנסת אברהם רביץ מציעה לאסור מתן שירותי שימוש באינטרנט לקטין וקובעת עונש של שישה חודשי מאסר על העובר על החוק.

בדברי ההסבר להצעת החוק כותב ח"כ רביץ כי לקטינים אין שיקול דעת בגלישה באינטרנט במקומות ציבוריים כגון "קפה אינטרנט" והם עלולים לגלוש לאתרים בהם "אין דין ואין דיין", כך לדבריו.

לשיטתו של ח"כ רביץ בבית הקטין קיים פיקוח מצד הוריו ולכן אין מניעה לגלוש בבית ועיקר הסכנה בגלישה באינטרנט הנה במקומות ציבוריים המיועדים לכך בהם אין פיקוח.
לדעתי הצעת חוק זו מכוונת בעיקרה למגזר החרדי שם קיימת תופעה של בני נוער צעירים הגולשים בבתי אינטרנט קפה למיניהם וזאת בשל העובדה כי בבתיהם נאסר עליהם להחזיק במחשב ועל אחת כמה וכמה להיות מחוברים לרשת האינטרנט.

משכך חרד ח"כ רביץ לחופשיות הגישה של קטינים מן המגזר החרדי לחומרי תועבה ועל כן מצא פיתרון משפטי לכלול את האיסור רק במקומות ציבוריים המיועדים לגלישה באינטרנט מתוך ידיעה כי ניסיון לאסור גלישה בבתים פרטיים היה גורם להתנגדות גורפת.
ח"כ רביץ מוסיף ומסביר את נחיצות החוק גם בכך כי הדבר עשוי למנוע מקרים של ניצול קטינים באמצעות הרשת על ידי מתחזים האורבים להם מאחורי המסך.
Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש