דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
כתבה בעניין האיגוד הישראלי לאינטרנט
19.02.2007
היום התפרסמה במעריב ובאתר NRG כתבת תחקיר מאת אסף אביר בנושא פעילות האיגוד הישראלי לאינטרנט.
בשבוע שעבר נתבקשתי ע"י הכותב לחוות דעה בנושא והעברתי לו את עמדתי כפי שמופיעה בכתבה.

אני סבור כי ראוי שפעילות האיגוד תבוקר לאור חשיבות האינטרנט כמדיה האלקטרונית המשפיעה ביותר כיום.

כשם שזכייני הטלוויזיה, תחנות הרדיו, חברות התקשורת וכל גורם המשפיע על ציבור נרחב פועל תחת פיקוח ובקרה, יש מקום כי גם איגוד האינטרנט יהיה כזה.

גוף כלשהוא, גם אם הוא רשום כעמותה (כולנו מכירים את סיפורי העמותות המפורסמים מתקופות הבחירות) השולט באופן ישיר ובלעדי על צינור המידע המרכזי במאה העשרים ואחת והפועל בחלל ריק ללא כל בקרה הנו גוף החשוף לשחיתות.

נקודה נוספת הראויה להתייחסות היא סמכות האיגוד להכריע באופן בלעדי בסכסוכים הנוגעים לשאלת זכות הבעלות בשמות דומיין. כיום, שמות דומיין מהווים נכסים מסחריים לכל דבר ששווים נאמד לעיתים בעשרות אלפי שקלים והם נרשמים אף כסימני מסחר מפאת חשיבותם לבעליהם.

סמכות האיגוד או יותר נכון יכולת האיגוד לשלול למעשה שם דומיין מבעליו הנה סמכות שיפוטית לכל דבר ועניין שככזו ראוי שתהיה נתונה לביקורת שיפוטית או שתעשה ע"י גורמים שימונו ע"י גוף מקצועי מפקח.

לסיכום, מקרה כפי שאירע לאחרונה בו בבוקר אחד הועלו מחירי חידוש שמות הדומיין בעלי סיומת CO.IL במאות אחוזים הנו מסוכן לציבור המשתמשים ומהווה פתח חמור לצעדים חד צדדיים מצד האיגוד הפועל כנגד לקוחותיו קרי בעלי שמות המתחם באיצטלה של הפניית משאבים לטובת נושאים בעלי חשיבות ציבורית.

ועוד מילה אחרונה באמת למושג הנקרא "מראית עין".
ישיבה של עמותה המתיימרת לפעול לטובת הציבור ללא כל כוונת רווח או טובות הנאה לחבריה במשרדים השוכנים במרומי המגדל הגבוה ביותר והיקר ביותר בישראל מריחה לא טוב גם אם אין בכך כל פסול.
Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש