דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
מסימני המשבר הכלכלי: עליה בדואר הזבל ובנסיון להדביק מחשבים בוירוסים
06.10.2008

אי הוודאות הכלכלית העלתה מאוד את מספר הודעות דואר הזבל הנשלחות ברחבי העולם. הודעות אלה כוללות גם יותר לינקים לקודים זדוניים שנועדו להדביק מחשבים בוירוסים ובסוסים טרויאניים, כך עולה מהדו"ח של חברת אבטחת המידע סימנטק לחודש ספטמבר. עפ"י הדו"ח, 78% מסך הודעות הדואר האלקטרוני הם הודעות זבל.

בראש רשימת המדינות מהן נשלחות הודעות זבל העלולות להדביק מחשבים בוירוסים ובסוסים טרויאניים עומדות סין, דרום קוריאה וארה"ב. בחלק מההודעות  וירוסים במסווה של פורמטים zip או rar.

מהדו"ח עולה עוד כי 20% מדואר הזבל כולל תוכן פיננסי, ובין השאר הצעות אטרקטיביות בתחום הנדל"ן ושוק ההון. בהצעות אולי אין ממש, אך הן מאפשרות לשולחי דואר הזבל לאסוף מידע אישי על הגולשים. רק 2% מדואר הזבל קשור לבחירות בארה"ב, אבל גם בדואר זה, המנצל את ההתעניינות הציבורית בבחירות המתקרבות, מסתתרים וירוסים המתקיפים מחשבים.

בדו"ח מצויין כי במדינות כמו דרום קוריאה או אפילו קזחסטן יש עלייה דרמאטית של מאות ואלפי אחוזים בשנים האחרונות במספר מחשבי ה-"זומבי"; מחשבים שמשתלטים עליהם תוכנות השולחות דואר זבל, וירוסים או תוכנות המשמשות להונאה, בלי שבעלי המחשבים יודעים כל כך.

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש