דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
66% פחות דואר זבל בעולם- מאתמול
13.11.2008

כמות דואר הזבל שעברה אתמול ברשת בכל רחבי העולם ירדה בשני שליש, כך מסר אתר האינטרנט של העיתון האמריקאי הנחשב "וושינגטון פוסט". הירידה הדרמאטית היא תוצאה של ניתוק מהרשת של חברת McCOLO, ששרתיה אירחו חברות להפצת דואר זבל ואשר חוברה לרשת ע"י שתי חברות גדולות שמספקות גישה לרשת ואשר ניתקו אותה- ככל הנראה עפ"י הוראה של שלטונות אכיפת החוק בארה"ב.

 העיתון ביקש את תגובת ה-FBI לאירוע אך לא נענה בנתיים. מרק ראצ', לשעבר תובע בנושאי פשעי רשת במשרד המשפטים בארה"ב, אמר לעיתון כי מארחים של חברות דואר זבל או חברות אחרות שמבצעות עסקים מפוקפקים אינם נושאים באחריות לפעילות לא חוקית, אלא אם מדובר בהפרת זכויות יוצרים ובפורנוגרפיה של ילדים. עם זאת, יש להוכיח גם במקרים כאלה שהמארחים ידעו על הפעילות הלא חוקית של האתרים.

חברת "גלובל קרוסינג", שבסיסה בברמודה ופועלת בארה"ב באמצעות משרד בניו ג'רסי, היא אחת משתי החברות שסיפקו חיבור לאינטרנט של חברת דואר הזבל שנסגרה, אולם אנשיה סירבו להגיב בנושא, מלבד הודעה לקונית כי החברה משתפת פעולה עם מערכת אכיפת החוק. בכיר בחברת "הוריקן אלקטריק", החברה השניה שחיברה את McCOLO לאינטרנט, הגיב לפרשה באומרו כי "הבטנו לתוך הנושא מעט, ראינו את ההיקף של הבעיה ואמרנו 'למען השם'. בתוך שעה ניתקנו את כל הקשרים שלנו איתם".

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש