דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
מייל שרשרת שיקרי: "במבה" גרמה למות תינוקות
20.12.2008

מייל שרשרת שקרי, בו נטען כי מותם של מספר תינוקות בימים האחרונים נגרם בשל אכילת "במבה", גרם לירידה גדולה במניית חברת "אסם", בשיעור של עד 6%. החברה שוקלת לתבוע את מפיצי השמועה השקרית.

העיתון "ידיעות אחרונות", שפרסם את הידיעה, מוסר כי המייל נכתב במקור ע"י מהנדסת הייטק והופץ ע"י הורים לילדים, שחלקם גם התקשרו למוקדי קופות החולים ולרופאים כדי לברר את הנושא. במייל נכתב: "התגלה כי מקרי המוות שקרו לאחרונה לתיקנוקות קשורים לבמבה אסם. אל תתנו לילדכם. הודעה תצא לעיתונות היום בערב. בבקשה תעבירו לכל מי שרלוונטי".

גם הטוקבקים באינטרנט ובפורומים להורים הוצפו במאות תגובות. גל השמועות בנושא הביא, כאמור, לצלילה בערכה של מניית "אסם", יצרנית החטיף. הירידה התמתנה לקראת סיום המסחר לרמה של 2% בלבד. החברה הוציאה מאוחר יותר הכחשה והפנתה את הציבור להודעת משרד הבריאות שפרסם אף הוא הודעת הרגעה כי אין קשר בין החטיף הפופולרי ובין תמותת התינוקות.

חברת ההיטק בה עובדת המהנדסת הגיבה לאירוע באומרה כי מדובר במייל פרטי ששלחה העובדת וכי לחברה אין קשר לנושא.

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש