דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
אדם יפצה את עורך דינו על שליחת דוא"ל זועם שהגיע לכל מכותביו
30.05.2009

בית משפט השלום ברשל"צ חייב בהליך תא 2705/07 אדם לפצות את פרקליטו ב-25 אלף ש"ח לאחר ששלח לו דוא"ל זועם על נזקים שנגרמו לדירה שהשכיר לו, אולם בשל טעות בתום לב עשה כן לרשימת כל הנמענים של עורך הדין.

הנתבע, אריה שרף, ביצע את הטעות לאחר שקיבל דוא"ל מפרקליטו, עופר גרינפלד, על מעברו לבית החדש. הוא שלח לו, כאמור, את הדוא"ל הזועם תוך לחיצה על "השב לכולם" במקום "השב" בלבד. כאשר עמד על טעותו, שלח שרף מכתב התנצלות לכל הנמענים עם הסבר כי הדברים לא מכוונים אליהם אלא לגרינפלד בלבד. השופט התרשם מנסיונו של שרף לתקן את הטעות שביצע אבל הוסיף כי אין בכך כדי לבטל את הנזק שנגרם לעורך הדין ולשמו הטוב וכי מדובר בסכסוך פרטי אישי והתובעים אינם דמויות ציבוריות.

השופט נימק את ההחלטה באומרו: " משלוח הודעת ההתנצלות, עוד בטרם נדרש הנתבע לעשות כן על ידי התובעים, מהווה חיזוק של ממש לגרסתו כי משלוח ההודעה, וממילא הפרסום של המכתב, נעשה בטעות ובתום לב. גם לשונו של המכתב שפונה לתובעים בלבד (ולא ללקוחות התובע לדוגמא) מחזקת מאוד את גרסת הנתבע כי משלוח המכתב נעשה אגב טעות. הנני קובע, איפוא, שפרסום המכתב והפצתו בדואר חוזר נעשתה בתום לב, אגב טעות של הנתבע במשלוח ההודעה בדואר האלקטרוני. עם זאת, חרף הטעות במשלוח, אינני סבור שניתן להתעלם במישור העובדתי-תוצאתי ממשלוח המכתב ופרסומו לתפוצת הדואר של התובעים".

 

 

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש