דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
תביעה ייצוגית נגד חברת "טלרן" המפרסמת באמצעות "צינתוקים"
16.06.2009

בפני בית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה תובענה ייצוגית כנגד חברת "טלרן" המפרסמת באמצעות שיטת "הצינתוקים".
המושג "צינתוקים" נכנס למודעות בעת האחרונה, כאשר חברת "טלרן" מצאה דרך לפרסום לא שגרתי. החברה, באמצעות תוכנה ייחודית, התקשרה לטלפונים ניידים של אזרחים תמימים וניתקה את השיחה עוד בטרם נענתה.
האזרחים, שלא זיהו את המספר על צג הנייד, חזרו והתקשרו למספר המופיע ולתדהמתם הופתעו לגלות כי המענה היחיד שהיה מעברו השני של הקו הוא מענה של תקליטור המפרסם מוצרים למיניהם.
 
לא די בכך שהעניין גורם להטרדה, אלא שבנוסף עלות השיחה חזרה למספר של חברת "טלרן" הושתה על האזרח שכלל לא ביקש לחייג ולשלם עבור שירות זה, המהווה פרסום באמצעות "מערכת חיוג אוטומטי" בניגוד לחוק התקשורת (בזק ושידורים) (תיקון 40) התשס"ח – 2008 (הנקרא גם חוק הספאם או דואר זבל).

עתה מונחת בבית המשפט המחוזי בתל אביב, תביעה ייצוגית על סך של 2.5 מיליון ₪ שהוגשה ע"י אזרחים שנפגעו מן השירות. עורכי הדין המייצגים את התובעים בתביעה זו, מעוניינים עתה לאתר גם את אותם האזרחים שהחליטו שלא לחזור למספר הטלפון של חברת "טלרן" וזאת על מנת לעמוד על היקף התופעה ולהעריך את הנזק בגין התביעה הייצוגית.

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש