דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
ועדת השרים לענייני חקיקה תדון היום בהצעת חוק הצנזורה באינטרנט
12.07.2009

אתר "וואלה" מדווח כי ועדת השרים לענייני חקיקה תדון היום בהצעת חוק הצנזורה באתרי האינטרנט שהונחה על שולחנה על ידי חבר הכנסת אמנון כהן ממפלגת ש"ס.
 
על פי הצעת החוק, ספקיות האינטרנט יחייבו לחבר את המנויים לשירות סינון אתרים בלתי הולמים ובמידה ומנוי יהיה מעוניין להיחשף לכלל אתרי האינטרנט הוא יהיה מחויב לבקש זאת בכתב מהספקים כאשר אלו יחויבו לשמור את פרטיו במאגר מידע.

השר מיכאל איתן, הממונה על הקשר עם הציבור הודיע כי הוא מתנגד בכל תוקף להצעת חוק זו בטענה כי מדינת ישראל מוכרחה להשתלב עם הטכנולוגיה המתקדמת במדינות המערביות וכי צעד זה יגרום למדינת ישראל לצעוד מספר צעדים אחורנית מהקדמה הטכנולוגית.

עוד אמר השר איתן, כי על מנת שיתבצע סינון כלשהו באתרי האינטרנט על ההורים לבצע סינון באופן עצמאי, ולפקח על ילדיהם, כך שיהיה מעקב אחר גלישת קטינים באתרי האינטרנט.

בהמשך דבריו של השר, הוסיף הנ"ל וציין כי: "הדרך הנכונה לפעולה הינה דרך חינוך והשכלה ולא דרך צנזורה גורפת ודורסנית. הצעת החוק תייקר את האינטרנט ותפגע בפרטיותו של האזרח ועלינו לפעול נגדה".

יש לציין כי הצעת החוק מגדירה קריטריונים לסינון אתרים ואולם היא משאירה את שיקול הדעת בידי השר האחראי דבר שעלול ליצור הבדלים משמעותיים בין האתרים שיסוננו בהתאם להרכב הממשלה בכל זמן נתון ובהתאם לשיוך השר המאייש את התפקיד.

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש