דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
בית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב דחה תביעה כנגד משלוח מסרונים באמצעות הטלפון הנייד
12.10.2009


השופט אילן דפדי מבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב, דחה תביעה בת.ק. 15877-12-08 חגי פורת נ' גרייט שייפ בע"מ בעניין משלוח שני מסרונים למכשיר הטלפון הנייד של התובע.

בכתב התביעה טען התובע, כי היה מנוי אצל הנתבעת בשנת 2004, אולם בדיון הסתבר לבית המשפט כי התובע שב להיות מנוי מספר חודשים גם בשנת 2007 אצל הנתבעת ולכן קיבל מסרונים לנייד הפרטי שלו.

התובע טען כי לא פנה לנתבעת בעל פה ו/או בכתב טרם הגשת כתב התביעה, על מנת שזו תסיר אותו מרשימת התפוצה וזאת בכדי ליצור תקדים משפטי להרתעת עסקים כגון הנתבעת.

בפסק הדין ציין השופט אילן דפדי כי: "התנהלותו של התובע מצביעה על חוסר תום לב מצדו . בכתב התביעה, ציין התובע במפורש, כי הוא היה לקוח של הנתבעת כ-4 שנים לפני הגשת כתב התביעה, וכי מאז לא היה לו קשר עמה. התובע חזר על טענתו זו גם במהלך הדיון שהתקיים לפניי. רק בעקבות טענת נציג הנתבעת, כי התובע היה לקוח של הנתבעת במהלך שנת 2007, ורק לאחר שביהמ"ש חזר ושאל את התובע לעניין זה, הודה התובע, כי הוא שימש כלקוח של הנתבעת גם במהלך שנת 2007, וזאת למשך מספר חודשים".

ובהמשך פסק הדין:

"התרשמתי, כי התובע לא הציג את הדברים כהווייתם וזאת במכוון. התובע ניסה להציג לביהמ"ש מצג כוזב, על פיו הנתבעת החליטה לשלוח לו מסרונים בעלי אופי פרסומי סתם כך לאחר נתק מוחלט של 4 שנים בין הצדדים, שעה שהוא היה לקוח של התובעת אך כשנה לפני הגשת כתב התביעה. יתירה מכך, בכתב התביעה התובע לא ציין במפורש, כי ניתנה לו האפשרות לבקש מהנתבעת להסיר את פרטיו מרשימת הלקוחות שאליהם היא שולחת מסרונים, אף כי עניין זה נכתב במפורש במסרונים שנשלחו. אמנם צילומי המסרונים צורפו לכתב התביעה, אך הצגת הדברים באופן חסר הנה מטעה וכנראה שלא בכדי".

כאמור בית המשפט בחר לדחות את התביעה עקב הגילויים שנחשפו במהלך הדיון.

 


Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש