דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
מסקנות שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב מהכנס למשפט וטכנולוגיה
22.10.2009

אתר "YNET" מדווח, כי בימים האחרונים התקיים כנס באוניברסיטת חיפה בנושא "משפט וטכנולוגיה".
בין יתר המשתתפים בכנס, נכחה השופטת מיכל אגמון - גונן אשר הוציאה לאחרונה תחת ידה החלטה בבש"א 11646/08 The Football Association Premier League Ltd. נ' פלוני ובין דבריה ציינה כי היא חוששת מרדיפת המשפט אחר הטכנולוגיה המתפתחת וכי "עד שינתן פסק הדין בערעור – מי יודע אם טכנולוגית הסטרימינג תהייה רלוונטית בכלל"

 
בהתייחסותה לפסק הדין הנדון ציינה השופטת אגמון גונן כי "פסק הדין הזה הוא לא חשוב, כי בגדול מה שיקרה שגם אם הייתי קובעת הפוך וקובעת שצריך לסגור את האתר, כפי שהפרמייר-ליג ביקשו, זה לא היה משנה דבר". הנ"ל הוסיפה כי ישנם אלפי אתרים אחרים שמאפשרים שידור כזה באמצעות סטרימינג, ואם היא הייתה מקבלת את בקשת הפרמייר-ליג וסוגרת את האתר הספציפי, היו היום פועלים "350 אלף אתרים פחות אחד".

בהמשך דבריה ציינה השופטת כי "בתי המשפט לא צריכים להתעסק עם זה. זה בזבוז זמן שבו היה ניתן להתעסק בתיקים אמיתיים שבתי המשפט כן צריכים להתעסק. המשפט יכול לעשות מעט מאוד מול המהירות של השינויים הטכנולוגיים...עכשיו הערעור בעליון ויעברו עוד שלוש-ארבע שנים עד פסק הדין – עד אז, מי יודע אם טכנולוגיות הסטרימינג תהייה רלוונטית בכלל?" 

 

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש