דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
הצעת חוק חדשה לניהול רשת האינטרנט באמצעות רשות ממשלתית עומדת לדיון בכנסת
27.10.2009

אתר "ynet" מדווח כי לאחרונה, יזם חבר הכנסת דני דנון מהליכוד הצעת חוק חדשה לניהול רשת האינטרנט באמצעות ועדה שתוקם ע"י רשות ממשלתית שתנהל את אבטחת המידע, את הפרטיות ברשת ותחסום אתרים אשר עלולים להזיק לביטחון המדינה ואתרים פדופילים למיניהם.

חבר הכנסת דנון ציין כי "במקרי חירום או מטעמים של בטחון המדינה, רשאית הועדה  לחסום אתרים אשר עשויים להוות סכנה לביטחון המדינה ואזרחיה, או סכנה לביטחון וליציבות רשת האינטרנט במדינה. רשימת האתרים לחסימה תהיה חסויה ולא תפורסם בציבור".

חבר הכנסת דנון הוסיף והציע בהצעת החוק, כי הועדה תמנה 15 חברים שימונו על ידי הממשלה בהמלצת שר התקשורת. תקופת כהונת המועצה תהיה ארבע שנים ולא יהיו חברים בה חברי כנסת או עובדי מדינה. מנהל הרשות ימונה אחת לחמש שנים בהתאם להצבעת המועצה.

עוד צוין בהצעה כי "חברי המועצה, יהיו אנשי ציבור בעלי רקע תרבותי ו/או טכנולוגי הולם, ניסיון וידע בתחומי התמחותם וניסיון והבנה למצב החברתי בישראל ולמגמות בהתפתחות האינטרנט בעולם".

בנוסף לכל האמור, על פי הצעת החוק,  ניהול שמות המתחם יבוצע על ידי הרשות ולא באמצעות איגוד האינטרנט הישראלי אשר מנהל כיום את שמות המתחם בארץ.

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש