דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
הפריימר ליג לא מוותרת והגישה ערעור לעליון
18.11.2009

לפני מספר חודשים השופטת מיכל אגמון-גונן מבית המשפט המחוזי בתל אביב, הוציאה תחת ידה פסק דין תקדימי בעניין הפריימר ליג, כאשר ציינה בפסק הדין כי שידור משחקים באמצעות רשת האינטרנט איננה מהווה הפרה של זכויות יוצרים.

על החלטתה של שופטת בית המשפט המחוזי הוגש ערעור לבית המשפט העליון בטענה כי שידור ישיר של אירועי ספורט ברשת האינטרנט מהווה הפרה של זכויות יוצרים ולא יתכן כי מפעיל ישראלי ימשיך לשדר את משחקיה של הפריימר ליג, כאשר עושה לעצמו דין.

עוד טוענת פריימר ליג בערעורה כי: "פסק הדין נותן הכשר חוקי לפיראטיות דיגיטלית ועלול לשים את מדינת ישראל, בעיני הקהילה הבינלאומית, בכפיפה אחת עם מדינות הידועות לשמצה כמאפשרות לפיראטים לפעול מתחומן".

עוד נטען כי "החלטת המחוזי משמיטה את הבסיס החוקי המאפשר הכנסות משידורי ספורט ועלולה לגרום לקריסתה הכלכלית של תעשיית הספורט בכללותה".

יש לציין כי החלטתה של השופטת אגמון גרמה לביקורת חריפה ביותר בקרב העוסקים בתחום זכויות היוצרים בישראל וקשה מאוד להאמין שבית המשפט העליון ישאיר החלטה זו על כנה.

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש