דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
תביעה ותביעה שכנגד בגין סכסוך על שם מתחם
23.12.2009

השופטת חנה לפין הראל מבית משפט השלום בחיפה, דחתה את התביעה העיקרית וקיבלה חלקית את התביעה שכנגד בת"א 2742-09-08 אלונה כהן נ' יהודה ברנס.

התובעת בתביעה העיקרית טוענת שרכשה ממיטב כספה את שם המתחם WWW.BDSMHAIFA.COM והנתבע הוא זה שסיפק לה שירותי חומרה ואינטרנט, ואולם כאשר נותרה חייבת כספים לנתבע בתביעה העיקרית והיחסים בניהם הצטננו, לא העביר את שם המתחם על שמה ולאחזקתה כפי שהוסכם בניהם.
  
בנוסף הגיש הנתבע והתובע שכנגד בקשה למתן צו עיקול על הדומיינים WWW.BDSMISRAEL.COMו- WWW.BDSMHAIFA.CO.IL לשם הבטחת ביצוע פסק הדין.

השופטת חנה לפין הראל ציינה בפסק דינה כי: "לטענתו, לאור חוסר מעש מצד התובעת בהליך העיקרי וחוסר שיתוף פעולה העולה מהתנהגותה ויחסה להליך, קיים חשש כי תבריח נכסים, דבר העלול לסכל את ביצוע פסק הדין".
 
ובהמשך דבריה אף הדגישה כי:

"התובעת באמצעות הדומיינים הללו מפרסמת את השירותים אותם היא מספקת ומוכרת שטחי פרסום בעלות של 500 ₪ לחודש לכל ספק, והואיל והיא לא תסכים לאבד את אחזקותיה בדומיינים, אשר משמשים כמקור הכנסה, יוכל הוא להשתמש בעיקול כמנוף לקבלת כל כסף אשר יפסוק בית המשפט לטובתו". 
משכך נפסק כי דין התביעה העיקרית להדחות ודין התביעה שכנגד לתקבל בחלקה כך שהנתבעת שכנגד תשלם לתובע שכנגד סך של 7,000 ₪ ולא ניתן צו לעיקול שמות המתחם לבקשת התובע שכנגד.

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש