דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
סודות מסחריים
28.03.2010

עיתון גלובס מדווח כי, התעשייה הצבאית תובעת את חברת "אירודן" ואת מנכ"ל החברה, אלקנה רוז, בגין גניבת סודות מסחריים לפי חוק עוולות מסחריות, התשנ"ט - 1999 וחוק החוזים.

בשנת 2002 החלה התעשייה הצבאית בפרוייקט ייחודי של פיתוח פצצת מרגמה מונחית.

בכתב התביעה נטען כי, חברת אירודן הפרה את ההסכם בכך שהתחילה לפתח מערכת דומה לזו של תע"ש ואף התקשרה עם מדינה זרה לצורך מכירה של אותה מערכת. בכך בעצם הפרה את ההסכם ועשתה שימוש לרעה בסודות המסחריים שנמסרו לה במהלך עבודתה עם תע"ש.

לצורך קידום הנושא פנתה התעשייה לחברת אירודן, המתמחה במדעי התעופה, על מנת שתסייע לה בהטמעה של תוכנות בקרה וסימולציה שישמשו כחלק מתוכנת ההפעלה של פצצת המרגמה. כחלק מהסכם ההתקשרות בין תע"ש לאירודן, התחייבה אירודן לשמור בסודיות על הידע הנרכש במהלך הפרוייקט וכי המידע יהיה שייך רק לתע"ש ולא יועבר לגורמים נוספים.

אי לכך, תע"ש מבקשת פיצויי כספי בנוסף לצו מניעה, שיאסור על חברת אירודן ומנכ"לה לעשות שימוש בסודות מסחריים הקשורים בפרוייקט, וכן צו המורה לאירודן להעביר מידע הקשור לסודות הנמצאים ברשותה ולרווחים שהפיקה.

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש