דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
פשרה בתובענה ייצוגית לפי חוק הספאם
20.05.2010

השופטת הילה גרסטל מבהימ"ש המחוזי מרכז קיבלה את את הסכם הפשרה של הצדדים בת"צ 6788-03-09 ניסן נ' סלקום בע"מ ואח'

מפסק הדין עולה כי, המבקשת הגישה נגד המשיבות כתב תביעה לאישור תובענה כייצוגית, "לטענת המבקשת המשיבים מפרים את תיקון מספר 40 לסעיף30 לחוק התקשורת (בזק ושידורים) , התשמ"ב – 1982 (להלן:- "התיקון לחוק"). הקובע את הכללים שלפיהם ניתן לשלוח הודעת פרסומת. המבקשת הגישה בקשתה זו בהתאם לסעיף 12 לתוספת השנייה לחוק תובענות ייצוגיות התשס"ו (להלן: - "החוק")". המבקשת טענה כי המשיבים שלחו דבר פרסומת לטלפון הסלולרי בלי הסכמתה המפורשת.

המשיבים מנגד טענו כי, " המשיבות טענו כי לא מתקיימים התנאים אשר בהתקיימם תאושר בקשה להגשת תובענה ייצוגית : ספק אם קיים עניין משותף לכלל הקבוצה וכלל לא קיים נזק בר הוכחה דבר הדרוש לצורך בירור עניין בדרך של תובענה ייצוגית. בנוסף, תובענה ייצוגית אינה הדרך היעילה וההוגנת להכרעה במחלוקת וספק אם עניינם של כלל חברי הקבוצה , ככל שיש קבוצה כאמור, מנוהל ומיוצג בתום לב ובדרך הולמת". ובנוסף טענו כי אין ההודעה נכנסת להגדרה של "דבר פרסומת".

לאחר מספר חודשים הצדדים הגיעו לפשרה לפיה, בקשה בהסכמה להסתלקות מבקשה לאישור תובענה כייצוגית, למחיקת הבקשה וכן דחיית תביעה האישית של המבקשת.

אי לכך ביהמ,ש קיבל את הבקשה של הצדדים.

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש