דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
18.11.2009
לפני מספר חודשים השופטת מיכל אגמון-גונן מבית המשפט המחוזי בתל אביב, הוציאה תחת ידה פסק דין תקדימי בעניין הפריימר ליג, כאשר ציינה בפסק הדין כי שידור משחקים באמצעות רשת האינטרנט איננה מהווה הפרה של זכויות יוצרים.

על החלטתה של שופטת בית המשפט המחוזי הוגש ערעור לבית המשפט העליון בטענה כי שידור ישיר של אירועי ספורט ברשת האינטרנט מהווה הפרה של זכויות יוצרים ולא יתכן כי מפעיל ישראלי ימשיך לשדר את משחקיה של הפריימר ליג, כאשר עושה לעצמו דין.

עוד טוענת פריימר ליג בערעורה כי: "פסק הדין נותן הכשר חוקי לפיראטיות דיגיטלית ועלול לשים את מדינת ישראל, בעיני ...
08.11.2009
השופטת ורדה פלאוט מבית המשפט המחוזי בפתח תקווה חייבה בת.א. 703-08-09 את מפעילי אתרי הורדות התכנים "viesdot" ו-"horadot" ברשת האינטרנט בפיצויים בסך 200,000 ₪ לתעשיית הקולנוע בגין הפרת זכויות יוצרים וכמו כן, הוציאה צו מניעה קבוע האוסר על הפעלת האתרים הנ"ל לרבות הפניית גולשים להורדת יצירות קולנועיות המוגנות בזכויות יוצרים כאמור.

אגודת א.ל.י.ס (להגנת יצירות סינמטוגרפיות) הקולנועיות, הגישה כנגד מפעילי האתרים "moviesdot" ו-"horadot" תביעה להפרת זכויות יוצרים בעקבות הפצת סרטים קולנועיים ללא אישור ברשת האינטרנט.

בפסק הדין נקבע, כי יאסר על מפעיל האתר להפיץ ולשכפל את ...
26.10.2009
אתר "נענע 10" מדווח כי חברת האופנה "ראלף לורן" פנתה במכתב התראה מאיים לחברת "Blogspot", על מנת שזו תסיר תמונה בבעלותה המוגנת בזכויות יוצרים אשר שונתה באמצעות תוכנת פוטושופ.

מעובדות המקרה עולה כי חברת "ראלף לורן" טוענת כי השקיעה כספים רבים בצילום ועריכת קטלוג המוצרים שלה לרבות שימוש בדוגמניות מן השורה הראשונה בעוד שחברת "Blogspot" עשתה שימוש שלא כדין בתמונה זו וערכה אותה מחדש ללא כל היתר.
22.10.2009
אתר "YNET" מדווח, כי בימים האחרונים התקיים כנס באוניברסיטת חיפה בנושא "משפט וטכנולוגיה".
בין יתר המשתתפים בכנס, נכחה השופטת מיכל אגמון - גונן אשר הוציאה לאחרונה תחת ידה החלטה בבש"א 11646/08 The Football Association Premier League Ltd. נ' פלוני ובין דבריה ציינה כי היא חוששת מרדיפת המשפט אחר הטכנולוגיה המתפתחת וכי "עד שינתן פסק הדין בערעור – מי יודע אם טכנולוגית הסטרימינג תהייה רלוונטית בכלל"
29.09.2009
השופט כרמל מבית המשפט המחוזי בירושלים דחה את הבקשה להורות כי כתב התביעה הוגש שלא כדין בת"א 3160/09 Spiegel - Verlag Rudolf Augstein GmbH & Co. KG ואח' נ' גיל קופטש.
המשיב בבקשה, הגיש כתב תביעה כנגד המבקשים לתשלום פיצויים בעילות הבאות: הפרת זכויות יוצרים וקניין רוחני, לשון הרע, הגנת הפרטיות, הפרת חובה חקוקה, רשלנות, ועשיית עושר ולא במשפט. בכתב התביעה נטען, כי המבקשים פרסמו בשבועון "דר שפיגל" וברשת האינטרנט, תמונה של המשיב, שעברה עיבוד ובאופן שתוצג כדמותו של אדולף היטלר, ובצמוד לה נכתב "הנאצי הגדול".
המשיב המציא את כתב התביעה למר כריסטוף שולט נציג השבועון הגרמני בארץ. ...
<< |< 4 5 6 7 8 9 10 >| >>
Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש