דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
25.02.2010
אתר כלכליסט מדווח כי חברת זירוקס, חברה המייצרת מכונות צילום ומספקת שירותי ניהול מסמכים, תובעת את חברות גוגל ויאהו בגין שימוש בשני פטנטים הרשומים על שמה משנת 2001 ושנת 2004.

מן הדיווח עולה כי המדובר בפטנט אחד העוסק בזיהוי שמות במסמכים וקישור המסמכים למנועי חיפוש, פטנט אשר מופר ע"י שירותי הפרסום של חברת גוגל ויאהו ובפטנט שני העוסק בשיטה להצגת מידע משולב ממערכות ארגוניות, המופר ע"י שירותי המפות, יוטיוב, ואתרי הקניות של שני האתרים.
19.11.2009
אתר "וואלה" מדווח, כי חברת "מיקרוסופט" העולמית הגישה כנגד חברת "שירביט חברה לביטוח" תביעה בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה בגין שימוש בתוכנות לא מקוריות וללא רישיון ובהפרה של זכויות קניין רוחני.
לאחר שחברת "מיקרוסופט" שלחה מכתב התראה לחברת "שירביט" ובה נכתב כי "הנתבעים רכשו בעבר רישיונות תוכנה, עובדה המעידה על ידיעה מצד הנתבעים על הצורך לרכוש רישיונות תוכנה מתאימים לתוכנות המותקנות על מחשביהם" החליטה להגיש את כתב התביעה.
01.11.2009
אתר "גלובס" מדווח, כי חברת "רד בנד" הישראלית הגישה תביעה כנגד "גוגל" בבית המשפט המחוזי בבוסטון, בטענה כי זו הפרה פטנט של החברה.

חברת "רד בנד" מפתחת תוכנה לעדכון תוכנות בטלפונים ניידים לניהול תקשורת בין מכונות, באמצעות דפדפן ה-Chrome הכולל אלגוריתם בשם Courgette שמאפשר לבצע עדכוני תוכנה חלקיים. החברה טוענת כי "גוגל" מפרה פטנט שרשום על שמה. בעוד שבגוגל מתייחסים לאלגוריתם כאל דרך יעילה לבצע שינויים קטנים.

עוד מציינת "רד בנד", כי הפטנט נרשם על שמה באפריל 2003 בארה"ב.
04.10.2009
אתר "כלכליסט" מדווח כי ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין פנתה לאחרונה לעו"ד משה זינגל בטענה כי הלוגו "Z" אשר מופיע על גבי נייר המכתבים של משרדו, אסור על פי כללי האתיקה של לשכת עורכי הדין ובשל כך, עלולה להיות מוגשת כנגדו קובלנה.

משנתבקש עו"ד זינגל באמצעות ועדת האתיקה, לשנות את נייר המכתבים של משרדו בטענה כי הלוגו שעל הנייר מהווה פרסומת האסורה על פי כללי לשכת עורכי הדין, הגיש הנ"ל עתירה כנגד יו"ר ועדת האתיקה של ועד מחוז תל אביב בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

כעולה מן הדיווח טענותיו של עורך הדין זינגל בעתירה הן בין היתר כי: "באיור המופיע על נייר המכתבים ...
13.09.2009
ד"ר מאיר נועם רשם הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר קבע, כי 'אל-אקונומיקה' הוא מונח גנרי אשר רישומו עלול להוות מכשול לחברות מתחרות, המוכרות מוצרים דומים ומחק את רישומו.
<< |< 1 2 3 4 >| >>
Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש