דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
14.09.2008
ה`ניו יורק טיימס` מדווח כי בית משפט פדרלי לערעורים דחה הסכם, לגביו נערכו דיונים במשך שנים, המסדיר תשלום בין חברות מו"לות לכותבים פרילנסרים על כל שכפול אלקטרוני של עבודת הכותבים.

חבר השופטים קבע ברוב דעות כי אין למעשה לבית המשפט סמכות שיפוט לגבי סכסוך זה בנושא זכויות יוצרים, וכי בית המשפט בערכאה נמוכה יותר טעה כשקיבל את תביעת הכותבים ויותר מכך - כשאישר את ההסכם.
14.08.2007
מאז החלה מהפכת המידע לה אנו עדים כיום הדואר האלקטרוני הפך לאחד מן האמצעים הראשיים להעברת מידע הן במגזר הפרטי והן במגזר העסקי.

חברות מסחריות משקיעות כיום הון רב בשמירה והגנה על מידע מסחרי ובאבטחת צינורות המידע בכדי למנוע פרצות היכולות לגרום לדליפה של מידע רגיש וסודות מסחריים.
למעשה "צינור המידע" עליו קשה ביותר להגן כיום הוא העובד עצמו שמחד חשוף למידע בעל רגישות רבה ומאידך יכול במחי לחיצת כפתור לגרום נזקים עצומים
07.03.2007
פסק דין של בית משפט לתביעות קטנות בפתח תקווה עוסק בזעיר אנפין בהפיכתו של הדואר האלקטרוני לאמצעי תקשורת מן המעלה הראשונה בעבור אנשי עסקים.

המקרה, כפי שהובא בפני בית המשפט, עסק בחוקר פרטי אשר קיבל שירות מספק האינטרנט המפנה אוטומאטית כל הודעה שהושארה באתר האינטרנט שלו אל תיבת הדואר האישית שלו.
25.02.2007
החלטה תקדימית של בית המשפט המחוזי קובעת כי המדינה יכולה ליירט הודעות דואר אלקטרוני רק עם קבלת צו להאזנת סתר ולא ע"י צו חיפוש כפי שהיה נהוג עד היום.

החלטה זו מגדירה למעשה הודעת דוא"ל כשיחה לכל דבר המתבצעת באמצעים אלקטרוניים שעל מנת להאזין לה יש להצטייד בצו לקיום האזנות סתר אותו מוסמך להוציא רק נשיא בית המשפט המחוזי או סגנו להבדיל מצו חיפוש אותו מוסמך להוציא בית משפט השלום.
24.02.2007
פסק דין של בית משפט השלום באילת העוסק בתביעת לשון הרע בגין פרסומים פוגעים בפורום באינטרנט מבחין בין סוגי אתרי אינטרנט בכל הקשור ללשון הרע.
פסק הדין ממשיך ברובו את הקו הכללי של פסקי דין בעניין לשון הרע באינטרנט שניתנו בשלוש שנים האחרונות אך מביא חידוש קל בכך שבית המשפט עושה לראשונה (למיטב ידיעתו של הכותב) הבחנה בין שני משתנים מצטברים :
<< |< 1 2 3 4 5 6 7      >>
Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש