דיני אינטרנט - פורטל ישראלי למשפט ואינטרנט
לשון הרע - Ynet תפצה בשל פרסום תמונתה של חברת ההסעות לצד ידיעה על תאונת דרכים
13.12.2011
הוצאת לשון הרע היא העוולה לה טוענת חברת אמנון מסילות בע"מ, חברת הסעות, התובעת בתא"מ 28562-02-10, עקב ידיעה שפרסמה ידיעות אינטרנט ותקשורת דיגיטלית בע"מ, הנתבעת בתיק, באתר האינטרנט YNET שברשותה.

YNET פרסמה בעמוד הראשי של האתר ידיעה, בדבר תאונת דרכים קטלנית, בה נהרגו שני אנשים ועוד שני אנשים נפצעו. לידיעה הוצמדה תמונה בה נראה רכב הסעות הפוך על צידו בצד הדרך.

לטענת החברה, ניתן לזהות את הרכב בתמונה כרכב של חברת ההסעות, במיוחד עקב לוגו החברה המופיע עליו. מדובר בתמונה מתאונת דרכים אחרת, שאירעה כשנתיים קודם לפרסום הידיעה, שאינה קשורה כלל לתאונה נשוא הידיעה.

מייד לאחר הפרסום, חברת ההסעות קיבלה פניות רבות מלקוחות מודאגים, אשר סברו כי רכבה היה מעורב בתאונה.
הפרסום גרם לפגיעה בשמה הטוב וכן לנזק ממון, שכן הייתה צריכה לטפל בפניות הלקוחות. מעבר לכך נגרם לה נזק עסקי, לאור היותה חברת הסעות, ולאור הקשר שנעשה בידיעה בינה לבין תאונה קטלנית.

על כן לטענת החברה מדובר בעוולה של לשון הרע שYNET ביצעה כלפיה, וכי עליה לפצותה על נזקיה. כן נטעון, שיש לפצותה גם אם לא הוכיחה נזק ממון, עקב הפגיעה בשמה הטוב.

.לטענת YNET, מדובר בתצלום מוקטן, בה לא יכולים לזהות את הרכב כרכב של חברת ההסעות; אין אפשרות להגדיל את התמונה ולא ניתן לקרוא את הכיתוב המופיע על גבי הרכב, או לזהות את הלוגו; התמונה צורפה לידיעה רק כקישור לידיעה מורחבת, בה אין כל אזכור של חברת ההסעות הנ"ל, וכן התמונה לא מופיעה בידיעה המורחבת; 

התמונה הוצגה באתר למספר שעות מועט (כשעתיים). בנסיבות אלה היא לא ביצעה כל עוולה של לשון הרע.

התקבלה טענת החברה שלקוחותיה זיהו את הרכב בתמונה כרכבה, ועקב זאת הניחו שהיא זו המעורבת בתאונת הדרכים הקטלנית נשוא הידיעה. בתמונה רואים רכב הסעות באופן ברור, כאשר בחלקו הקדמי על גבי מכסה המנוע מופיע לוגו מסחרי. 

התקבלה הטענה כי YNET ביצעה עוולה של לשון הרע. הצמדת תמונה של רכב חברת ההסעות, הפוך, ליד ידיעה על תאונת דרכים קטלנית, פוגעת בשמה הטוב, כחברה העוסקת בהסעות. 

YNET לא הוכיחה כל הצדק סביר לפרסום תמונה דווקא של חברת ההסעות הנ"ל, בצמוד לידיעה על תאונת דרכים קטלנית.

אף התקבלה טענת חברת ההסעות כי נגרם לה נזק ממוני בשל הפרסום. החברה נאלצה לטפל בפניות רבות של לקוחותיה המודאגים, ולהפיג את חששותיהם. כמו כן נאלצה להשקיע משאבים בבירור העובדות הקשורות לפרסום, לצורך מתן תשובות לכל הפונים אליה. 

נפסק כי YNET תשלם לחברת ההסעות 8,000 ש"ח . כמו כן תשפה אותה בגין אגרת ביהמ"ש, וכן תשלם לה שכ"ט עו"ד בסך 4,500 ש"ח בלבד. 

Creative Technology by inManage  |  בניית אתרים   |   פרנקל - משרד עורכי דין, רחוב מגל 36 סביון מיקוד: 5652836 טל: 0737-99-7797 פקס: 0737-99-7794   |   קישורים   |   תנאי שימוש